Home/ Medical service / زراعة الشعر وجراحة التجميل

Weight loss surgeries

Tüp mide cerrahisi

  • Bu operasyonda cerrahlar midenizin bir kısmını çıkarır ve muz büyüklüğünde bir mideye yeniden şekillendirir. Bu şekilde, öncekinden çok daha hızlı doygunluk hissedeceksiniz ve bu da yemek boyutlarınızın küçülmesine yol açacaktır. Eskisinden çok daha az yemeye başladığınızda, ideal vücut kitle indeksinizle çok daha sağlıklı bir hayata sahip olacaksınız. Ayrıca midenin ameliyat sırasında çıkarılan kısmı, iştahınızı artırmaktan sorumlu bir hormonun üretilmesinden sorumlu kısımdır.

Gastrik bypass cerrahisi

  • Gastrik bypass ameliyatı yapıldıktan sonra mideniz ve ince bağırsaklarınız yiyecekleri farklı şekilde işlemeye başlayacaktır.
  • Mide hacmi azalır. Ameliyattan sonra ve sonrasında daha az yemekle kendinizi tok hissedeceksiniz. Yediğiniz yiyecekler artık midenizin ve ince bağırsağınızın bazı bölümlerinden geçmez, bu da daha az gıda emilimine neden olur. Bu nedenle, vücudunuz yediğiniz yiyeceklerden tüm kalorileri alamaz.


Mide balonu

  • İntragastrik balon yerleştirme, midenize tuzlu su dolu bir silikon balon yerleştirmeyi içeren, cerrahi olmayan basit bir kilo verme prosedürüdür. İşlem endoskopik olarak yapılır. Bu, yiyebileceğiniz miktarı sınırlayarak kilo vermenize yardımcı olur. Ameliyattan sonra ve sonrasında çok daha hızlı ve kolay doygunluk hissedeceksiniz.

Mide botoksu

  • Ameliyatsız yapılan obezite tedavilerinden biridir. İşlem mideye endoskopik olarak iğne batırılarak ve midenin iç duvarına botoks enjekte edilerek yapılır. Bu da midedeki kasların gevşemesine neden olarak iştahın baskılanmasına neden olur. Bu etki 6 aya kadar sürebilir.

Liposuctıon

  • Liposuction, cerrahın vücuttan yağ hücrelerini emme tekniği ile çıkardığı cerrahi bir işlemdir. Liposuction vücudun çeşitli bölgelerine uygulanabilir. Vücudun diyet ve egzersize cevap vermeyen bölgelerindeki yağları çıkarmak için kullanılır. Liposuction için diğer isimler lipoplasti ve vücut şekillendirmedir.


​Coolshulpıng

  • Coolsculpting, invaziv olmayan ve cerrahi olmayan bir işlemdir ve cildin altındaki fazla yağ hücrelerinin alınmasına yardımcı olur. Bu işlemde yağ hücreleri dondurularak vücudunuzun neresinde olursa olsun fazla olan yağ hücrelerinden kurtulmanız sağlanır. İnvaziv olmayan bir tedavi olduğu için çok daha basittir ve geleneksel cerrahi yağ aldırma prosedürlerine göre çeşitli faydaları vardır.


​Trusculpt kimliği

  • Trusculpt id, ameliyatsız bir vücut şekillendirme işlemidir. Monopolar radyofrekans enerjisi, tüm yağ tabakası boyunca yağ hücrelerini yok etmek için kullanılır. Derinin hemen altından kaslara kadar uygulanır. Vücudun birçok bölgesine uygulanabilir. Bununla birlikte, en yaygın olarak karın, aşk kolları, uyluklar, çene altı ve üst kolların şekillendirilmesinde kullanılır.